برو به پیشخوان > نمایش > فهرست ها و یک فهرست برای وبلاگ ایجاد نمایید

ابعاد و اندازه کوله پشتی

ابعاد و اندازه کوله پشتی

ابعاد و اندازه کوله پشتی

کیف های مسافرتی و کوهنوردی و کوله پشتی بسته به هدف و مدت زمان سفر شما در اندازه های مختلف تولید می شوند . در اینجا چند نوع رایج کیف و اندازه های معمولی آنها اورده شده است :

  • کوله پشتی : این کوله پشتی های  کوچک هستند که عمدتأ برای سفر های یک روزه یا پیاده روی کوتاه استفاده می شوند . آنها معمولا ظرفیتی در حدود 10 تا 30 لیتر دارند و فضای کافی برای حمل وسایل ضروری مانند آب ،تنقلات،لایه های اضافی لباس و وسایل شخصی را فراهم می کنند . 

کیف 30 لیتری
  • کیف های آخر هفته (یک شب): این کیف ها برای سفر های کوتاه چند شبه طراحی شده اند . آنها معمولا حدود 30 تا 50 لیتر ظرفیت دارند که به شما امکان می دهد لباس ها،لوازم بهداشتی و سایر لوازم ضروری را برای یک تعطیلات اخر هفته بسته بندی کنید .

چمدان دستی : این کیف ها به گونه ای طراحی شده اند که محدودیت های اندازه ای را که خطوط هوایی برای چمدان های دستی اعمال می کنند ،رعایت کنند . ابعاد معمولی چمدان های دستی حدود 9*14*22اینچ(56*36*23سانتی متر)است ،اگر چه بسته به شرکت هواپیمایی می تواند کمی متفاوت باشد . ظرفیت آن معمولا حدود 35تا 45لیتر است که فضای کافی برای پوشاک چند روزه و وسایل ضروری سفر را فراهم می کند .     

 

  • کوله پشتی مسافرتی : کوله پشتی های بزرگتری هستند که برای سفرهای طولانی تر مانند ماجراجویی های کوله پشتی یا سفر طولانی طراحی شده اند . ظرفیت آنها معمولا بین 50 تا 70 لیتر یا بیشتر است که به شما امکان می دهد ، لباس و وسایل وسایر ملزومات سفر را برای چند هفته یا چند ماه بسته بندی کنید . برخی از کوله پشتی های مسافرتی برای راحتی بیشتر ،کوله های روز قابل جداشدن نیز دارند . 

  • کیف های اکسپدیشن (کوهنوردی ): این کیف های تخصصی هستند که برای کوهنوردی و اکسپیدشن ها طراحی شده است ،جایی که شما نیاز به حمل تجهیزات و وسایل سنگین دارید.آنها معمولا 70 لیتر یا بیشتر ظرفیت دارند و فضای کافی را برای وسایل خاص سفر مانند طناب ،تبر یخ ،کرامپون و سایر لوازم ضروری کوهنوردی فراهم می کنند . 

 

         توجه به این نکته مهم است که این اندازه ها دستورالعمل های کلی هستند و اندازه های واقعی ممکن است بین برند ها و مدل ها متفاوت باشند . هنگام اتنخاب یک کیف عواملی مانند مدت زمان سفر ، فعالیت هایی که در آن شرکت خواهید کرد و هر نوع تجهیزات خاص مورد نیاز را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید اندازه مناسب را برای نیازهای خود انتخاب می کنید . 

برچسب ها:

این مقاله بدون برچسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *