تاریخچه لویی ویتون

تاریخچه لویی ویتون

لویی ویتون زمانی که تنها 16 سال داشت تصمیمی گرفت که تنها زندگی خودش بلکه زندگی پسرانش و نسل های آینده اش را تغییر داد .

 

میراث لویی ویتون به عنوان یک تولیدکننده صندوق عقب قبل از تأسیس شرکت بوده است .

در سال 1837 بود که لویی ویتون 16 ساله با پای پیاده و بدون هیچ چیزی وارد پاریس شد و شروع به شاگردی برای مسیر مارشال کرد .

در آن زمان کالسکه های اسب کشی ،قایق ها،قطارها روش های اصلی حمل و نقل بودند . چمدان های را جا به جا می کردند. مسافران از صنعتگران خواستند تا اشیأ فردی خود را بسته بندی و محافظت کنند . لویی ویتون به سرعت به یک صنعتگر ارزشمند تبدیل شد . اینها ریشه های تجارت بسیارتخصصی او بود آغاز کار او در یک صنعت صنایع دستی بود که مهارت هایی را برای طراحی جعبه های سفارشی و بعد بر اساس خواسته های مشتریان فرا گرفت . لویی ویتون 17 سال در آنجا ماند تا اینکه کارگاه خود را افتتاح کرد. 

لویس ویتون

موفقیت اولیه لویی ویتون به این معنی بود که او باید فعالیت های خود راگسترش می داد. این منجر به افتتاح یک فروشگاه  در سال 1859شد.درست در شمال شرقی پاریس کارگاهی با 20 کارمند که که شروع به فعالت کردند در سال 1900نزدیک به 100نفر وتا سال 1914 نیز به 225 نفر کارمندانش رسید . 

در طول دهه ها گسترش یافت از جمله اضافه شدن اقامتگاه خانواده ویتون ،اما هنوز هم جایی است که محصولات امروزی در آن ساخته می شوند. در حالی که خانه خانوادگی حفظ شده است. و بخشی از صنعتگر یک  موزه خصوصی است ،170 نفر صنعتگر یک موزه خصوصی کار می کنند که اجناس چرمی و سفارشات ویژه برای مشتریان در سراسر جهان طراحی می کنند . 

در سال 1886ژرژویتون قفل چمدان را با یک سیستم بسته بندی شدن مبتکرانه متحول کرد که صندوق های مسافرتی را به صندوقچه های گنجی واقعی تبدیل کرد. 

در دهه 1900،مسافران تمام وسایل ضروری خود را داخل کمد لباس ،صندوق می بردند که متأسفانه اغلب سارقان را به خود جذب می کرد . لویی ویتون سازنده ی اصلی صندوق بود که به دنبال کمک به مشتریان خود برای محافظت از وسایل مسافران بود.

در سال 1886 پدر وپسر ژرژیک سیستم انقلابی قفل تک با دو سگگ فنری را اتخاذ کردند. پس از چندین سال توسعه جورج این سیستم انقلابی را به ثبت رساند و بسیارموثر بود . او هری هودینی ،هنرمند بزرگ فرار آمریکایی را در یک روزنامه عمومی به چالش کشید تا از جعبه و قفل ویتون فرار کند .هودینی از عهده این چالش بر نیامد . اما اثر بخشی قفل غیر قابل انکار است و امروزه از آنها استفاده می شود.

در صدمین سالگرد این برند از شش طراح خواست تا برای تجلیل از بوم نمادینی که بیش از یک قرن پیش خلق شده بود قطعاتی بسازند . برای جشن صدمین سالگرد بوم مونوگرام در سال 1996 لویی ویتون از طراحان منتخب دعوت کرد تا قطعاتی منحصر به فرد چمدان را بسازند . مجموعه حاصل سپس در پایتخت های بزرگ جهان به نمایش گذاشته شد و روح نوآوری و همکاری برند رابرای دوستداران مد در سراسر جهان به ارمغان آورد .